Kat kat kesim saç modelleri


Saçlarınızın en değerli hazineniz olduğunu düşünenlerden misiniz? Saçlarınız sizin için değerliyse görünümü de bakımı da önem taşıyacaktır. Mükemmel saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Saçları mükemmel göstermenin en kolay yolu da kat kat saç kesim modelleridir. Katlı saç kesim modellerinde birbirinden farklı çeşitleri görmek mümkün. Katlı kesim size her daim avantaj sağlar. Saçlarınıza hareketli bukleler verebilir, düzleştirebilir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Katlı kesimin bir özelliği de cansız ve seyrek görünen saçlarınıza hacim kazandırmasıdır. Bu tarz kesimlere katlı kesim ya da kat kat kesim denilmektedir. Tüm saç tiplerine, yapısına ve uzunluğuna gidecek olan en rahat kesim tarzıdır. Saçlarınız için yeni bir model arıyorsanız ve saçlarınızın hareketli görünmesini istiyorsanız katlı kesim modellerini tercih edebilirsiniz.
Kat kat kesim modelleri sizi her daim şık ve feminen bir görünüme kavuşturabilir. Saçlarınızı topuz yaparken dahi farklı modeller yaratabilirsiniz. Kat kat kesim modelleri uzun saçlarda da kısa saçlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle ince telli saçlara sahipseniz sizin için en ideal kesim tarzı katlı modeller olacaktır. Katlı kesim uygulanan saçlar daha havalı ve daha canlı durur. Bu nedenler ince telli saçları daha hacimli gösterir. Ayrıca ince telli ve kısa saçlı saçlara sahipseniz saç uçlarınız yıpranmış ve zayıf bir görünüme sahiptir. Bunu önlemek için katlı kesimler yaptırabilirsiniz. Katlı saç kesim modelleri kolayca şekil vermenizi sağlar. Ufak dokunuşlarla saçlarınıza farklı görünümler kazandırabilirsiniz. Acil durumlarda bile saçlarınıza hafif bir jöle kullanarak katlı kesimin faydalarını görebilirsiniz.
Eğer kalın telli saçlara sahipseniz sizin için de uygun katlı kesim modelleri bulunmaktadır. Bu sayede saçlarınızın ağırlığını azaltabilir, saçlarınızı daha seyrekleştirebilirsiniz. Bilhassa uzun saçlara sahipseniz kulak hizasına kadar verilecek katlarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çene hizasına kadar katlı kesilen saç modellerinin de rahatlığı farklıdır. Saçlarınıza şekillendiricilerle kolayca hacim kazandırabilirsiniz. Saçlarınıza pratik bir şekilde fön uygulayabilir, saç spreyi ile canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Katlı kesim modelleri özellikle yuvarlak yüzlü bayanlar için idealdir. Yüzün daha küçük ve hoş görünmesini sağlar. Saç tarzınızdan sıkıldıysanız, yeni bir model kullanmak istiyorsanız katlı kesimlerle değişim yaratabilirsiniz. 2014’ün en trend saç modelleri arasında yer alan katlı kesimler önümüzdeki sezonda da oldukça revaçta olacak.

 

Saçlarınızın tarzınızı yansıttığına inanır mısınız? Katlı kesimler genellikle romantik ve asi bayanların tercihi olmaktadır. Ayrıca iddialı ve kendine güvenen bayanlar katlı kesim modellerini rahatlıkla kullanabilmektedir. Katların fazla kullanılması bu iddialı yapıyı üst düzeylere taşımaktadır. Siz de katlı kesim yaptırarak kendi tarzınızı ve mükemmelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Sizlere katlı kesim modelleri ile ilgili son olarak birkaç önerimiz olacak.

 

  • Kat kat saç kesim modellerini ön plana çıkarmak için saçlarınıza röfle ya da gölgeler attırabilirsiniz.
  • Katlı saç kesimlerini doğal kullanmaya özen gösterin. Saçlarınıza kuru iken jöle, wax ve sprey kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Saçlarınıza hacim kazandırmak için fön yaparken ince fırça kullanın. Saçlarınızı önce bir tarafa sonra ters tarafa doğru fönleyerek hacimli görünmesini sağlayın.
  • Kalın telli saçlarınız varsa ince uçlu makas kullanarak katlı kesimler uygulayın.

Saçlarınızın her daim sizi ve tarzınızı yansıtacağını unutmayarak kesim modelinizi uzman ellere bırakmak da fayda var. Şunu unutmayın ki kuaförünüz yüz tipinize, boyunuza ve zevkinize en uygun seçimi yapacaktır. Kat kat kesim modelleri sayesinde her ortamda farkınızı rahatlıkla hissettirebilirsiniz. Kat kat saç kesim modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Ünlülerin Katlı Kesim Tercihi
Ünlülerin Katlı Kesim Tercihi
Yabancı ve yerli ünlü kadınlar, dönemsel olarak saç stillerini değiştirirler. Bu stillerde renk ve kesimler farklılık gösterir. Katlı kesim modeli de ünlüler arasında oldukça fazla tercih edilen bir kesim modelidir. Kısa, orta boy veya uzun saçlara sahip ünlüler, katlı kesimler ile saçlarını daha dolgun ve gösterişli bir biçime ulaştırırlar. Düz saçlı ünlüler yalnızca uç kısımları katlı hale getirirken dalgalı ve kıvırcık saçlı ünlüler geniş aralıklara sahip katları tercih ederler. Oldukça kısa saçlara sahip olan ünlüler ise ön taraflara yapılan kat kesimleri ile oldukça modern bir görünüm yansıtarak saç stillerinde ikon kişiler olurlar.
« 1 arasında 29 »


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir