2015 Örgü Topuz Modelleri


Örgü, saça en çok yakışan modellerden birisidir ve o kadar değişik şekillerde kullanılabilirsiniz ki model konusunda bir sınırı yoktur. 2015 yılında örgü, davetlerde ve düğünlerde çok kullanılan model oldu. Topuz saçlara da uygulanan örgü, her modelde olduğu gibi topuz saçlarda da bir harika görünüyor.

Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Modellerde Örgü

En pratik topuz modeli, topuz süngeri ile yapılandır ve günlük hayattan davetlere kadar her yerde kullanabileceğiniz bir modeldir. Üstelik yapımı da oldukça kolaydır. Atkuyruğu topladığınız saçlarınıza topuz süngerini geçirdikten sonra saçlarınızı süngeri kapatacak şekilde sarıp yine bir lastik yardımı ile saçınızı süngere bağlıyorsunuz. Örgüyü bu topuzda iki şekilde kullanabilirsiniz. Birincisi; saçlarınızın arka kısmını alttan yukarı doğru kalın bir örgü ördürdükten sonra atkuyruğu yaparak topuz süngerini kullanınız ve ortaya arkada örgü yapılmış harika bir model çıkacaktır. İkinci olarak ise saçlarınızı alttan bir tutam ayırıp kalan saçları topuz yapıyorsunuz. Ayırdığınız saçınızı süngere sararken gevşek bir örgü örerek saça sarıyorsunuz. Topuzun etrafındaki örgü size ayrı bir hava katacaktır.

Davetlerde, Özel Günlerde Kullanabileceğiniz Modeller de Örgü

Giyeceğiniz kıyafetinizi seçtiniz sıra saçınıza karar vermeye geldi. İstediğiniz bir topuz modeli bulduktan sonra kendi istediğiniz şekilde topuz modelinize örgü ekleyerek farklı ve etkili bir hava yaratacaksınızdır. Topuzlarda örgüler yanlarda örülerek arkada toplanan modellerde, maşa yapılmış dalgalı saçları yan tarafa alıp geniş bir şekilde örülerek şekil verilen modeller de ve diğer bütün topuz modellerinde görülmektedir. Topuzda örgünün saçınızın bozulmamasına ve sizin gün boyunca rahat hareket etmenize de faydası olacaktır.

2015-Örgü-Topuz-Modelleri-29


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir