2016 Moda Saç Renkleri


Balköpüğü Saç Rengi

Kadınlar tarafından yoğun ilgiye maruz kalan saç renklerinden biridir. Özellikle koyu buğday tenlilerin; açık renk saç isteyen bayanların tercih ettiği saç rengidir. 2014 yılının moda saç renkleri arasında 1 numarada yer almaktadır. Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabildiği balköpüğü saç rengi, 2015 yılında daha çok röfle rengi olarak kullanılmıştır. Makyaj seçimi her zaman pembemsi ve elmacık kemiklerini ortaya çıkaran olmalıdır.

Karamel Saç Rengi

Kadınlar tarafından yoğun ilgiye maruz kalan bir başka saç rengi de karamel saç rengidir. Özellikle genç kadınların tercih ettiği karamel adeta ışıltının gençliğin ve çekiciliğin simgesidir. Röfle olarak kullanılması tercih edilen bir diğer renktir.

Çikolata Kahve Saç Rengi

2015 yılının en çok sevilen saç renklerinden biridir. Sıcak çikolata ve Koyu çikolata kahve olmak üzere ikiye ayrılır. Özellikle orta yaşlı kadınların tercih ettiği saç rengi olan çikolata kahve tonları esmer ve açık tenli kadınların tercih sıralamasında 1 numaradır. Genel olarak buğday tenli kadınlarda çikolata kahve tonlarını röfleli olarak kullanmaktadır. Doğal saç rengi kullanmak ve yaşı dolayısıyla beyaz saç telleri izin vermediği hanımlar da çikolata kahve tonları saç renklerini tercih etmektedir.

Küllü Kumral Saç Rengi

Şüphesiz sezonun en göze çarpan saç rengidir küllü kumral. Her ten rengine uyumlu bir saç rengi olmasıyla avantajlı, makyajı sevmeyen kadınlarda ise dezavantajlı olan renk en çok buğday tenli kadınlara yakışmaktadır. Mat ve solgun görüntüsü ile durgun bir ifade yaratan saç rengi, makyajsız kullanılmamakla beraber tüm kadınlara yakışan saç rengidir.

Bakır Kızılı Saç Rengi

2013 yılından itibaren karşımıza yükselerek çıkan bakır kızılı saç rengi 2016 yılında da yükselmeye devam etmektedir. Turuncumsu rengi ile beyaz tenli ve buğday tenli kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Hafif bir makyaj ile tamamlandığında etkileyici bir tarz yaratır.

Mavi Siyah Saç Rengi

Koyu saç rengi sevenlerin ilk tercihi her zaman mavi siyah saç rengidir. Mavi siyahın kadınlar üzerinde farklı bir çekiciliği vardır. Özellikle buğday tenli kadınların tercih etmesine rağmen beyaz tenli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Oldukça dikkat çekici olan saç rengi makyajsızda kullanılabilir ama kırmızı ruj ile çekici bir bütünlük sağlanır.

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir