2016 Saç Trendleri ve Modelleri


Yeni senenin yaklaşması ile 2016 senesine ait trendler de ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu trendler arasında en dikkat çekici olan trendler ise kadınların en önem verdikleri şey olan saçlara ait yeni sezon trendleridir.

Geçtiğimiz sezondan bu yana moda olan doğal saçlar ve örgüler yeni sezonda da sıklıkla karşımıza çıkacaktır. Ancak yeni sezonun getirdiği yeni modeller de mevcuttur. Bunlar arasında erkeksi saç kesimleri ve 90’lı yıllara ait saç modelleri ilgi çekmektedir.

Yeni Sezon Doğal Saç Modelleri

Son yıllarda özellikle gündemde olan doğal saçlar yeni sezonda da karşımıza çıkacaktır. Rengiyle oynanmamış ve herhangi bir kuaför işlemi görmemiş olan doğal saç modelleri, hiç dokunulmamış, kendi haline bırakılmış olduğundan dolayı aynı zamanda kolay bir kullanım da sunmaktadır.

Yeni Sezon Örgü Saç Modelleri

Özellikle son 2 sezonda karşımıza çıkan örgü modeller 2016 senesinde de ilgi çekecektir. Atkuyruğu yapılmış saça uygulanan sıkı örgüler, yanlardan örülmüş ve dağınık bir şekilde birleştirilmiş salaş örgüler, bohem hava yaratan saç örgüleri bu sezonda kullanılacaktır.

Yeni Sezon Maskülen Saç Modelleri

Geçtiğimiz sezonlarda kullanılan dalgalı, havalı ve kadınsı saç modelleri yerine yeni sezonda daha sade ve erkeksi saç modelleri karşımıza çıkacaktır. İddiasız ve yapımı kolay olan bu saç modelleri yeni sezonun kurtarıcısı olarak kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilecektir. Uzun saçlara uygulanacak maskülen modellerin yanı sıra, erkeksi kesim saçlarda bu sezon da sıklıkla karşımıza çıkacaktır. Özellikle düzgün yüz hatlarına sahip kadınların gönül rahatlığı ile tercih edebileceği erkeksi saç modelleri iddialı ve bir o kadar da şık bir görüntüye ulaştıracaktır.

Yeni Sezon Dağınık ve Toplu Saç Modelleri

Çabasız güzelliğin göstergesi olan doğal ve dağınık saçlar yeni sezonda toplu halleri ile de karşımıza çıkacaktır. Özensiz fakat çık bir imaj çizen bu saç modelleri, özellikle sıcak havalar için şimdiden ideal modeller olarak dikkat çekmiş durumdadır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir