2016 Trendi Uzun Bob Saç Kesimleri


Halk arasında önü uzun arkası kısa olarak da bilinen saç modellerinin genel adı Bob olarak geçmektedir. Moda olduğu ilk yıllarda arka kısmı enseyi tamamen açıkta bırakacak ve ön kısmı da çenenin alt kısmına gelecek şekilde kullanılmış, fakat seneler geçtikçe bu modele ait oldukça fazla çeşit ortaya çıkmıştır.

Uzun Bob veya Lob Saç Modeli Nedir?

Yaz günlerinin bitmesi ve kış günlerinin yaklaşması sebebiyle saçlar da uzamaya başlamıştır. Fakat Bob modelinden yine vazgeçilmemiş, ancak uzun saçlarda da uygulanmaya geçilmiştir. Uzun saçlarda uygulanan Bob modeli saçlara da uzun Bob veya Lob adı verilmektedir.

Bob-Lob Saç Kesim Modellerini Kimler Uygulayabilir?

Bu stil her saç tipinde rahatlıkla uygulanabilecek ve sıkıntı oluşturmayacak bir saç modelidir. Kullanışlı, havalı ve modern olması sebebiyle her yaşta, her kadın tarafından sıklıkla tercih edilen Bob saç modeli, uzun saç kullanımına da müsait olması sebebiyle herkes tarafından önümüzdeki yıllarda da tercih edilecek gibi gözükmektedir.

Özellikle uzun Bob saç modelinde 2016 yılında farklı renk uygulamaları da kullanılacak ve oldukça güzel modeller meydana gelecektir. Son zamanların modası ombre başta olmak üzere, saçı sıra dışı renklere boyamak, blonde veya babylights uygulamaları da uzun Bob saç modelinde uygulanacak ve oldukça beğenilecektir.

İlk olarak Victoria Beckham ile dünyaya tanıtılan ve günümüzde pek çok ünlünün tercih ettiği Bob modeli saçlar, şimdiden önümüzdeki yıllara da damga vuracak gibi gözükmektedir.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir