2016 Uzun Gelin Saçı Modelleri


2016 Uzun Gelin Saçı Modelleri

Gelinler için uzun saç en avantajlı modeldir çünkü daha fazla şekil seçeneğiniz vardır. İster tamamen açık bırakabilir; ister hafif toplu modeller tercih edebilirsiniz. Topuz biçimine alışan toplumumuzda ilk zamanlar böyle modellere pek alışılamamıştır. Şimdilerde ise birçok gelinin tercih ettiği saç modelleridir. Gelinliğinizin modeline göre uzun gelin saç modellerinden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Üstelik bu saçlar için aksesuarları bulmak da eskisi kadar zor değil.

Toplu Uzun Saç Modelleri

Tamamen toplu, hafif toplu ya da örgülü saç modelleri son zamanların en şık gelin saçlarından bazılarıdır. Böyle modelleri özellikle sırt dekoltesi olan gelinlik modelleriyle tercih ederek; gelinliğin kendini göstermesini sağlayabilirsiniz. Örgü bantlı atkuyrukları, karmaşık toplamalar ve örgü geçişli modeller, minik ve şık tokalarla hareketlendirebilirsiniz. Taşlı tokalar ya da minik çiçekler son derece uygun olacaktır.

image002

Açık Uzun Saç Modelleri

Gelinler için bir diğer alternatif de uzun ve açık bırakılmış saç modelleridir. Bu modeller daha çok sadeliği tercih eden gelinler için uygun olacaktır. Dalgalı ya da kıvırcık olarak kullanmak saçın daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Bu tür modelleri, arkada şık ve taşlı bir toka ile ya da başınızın tamamını çevreleyen çiçekli taçlarla hareketlendirebilirsiniz. Bu tür gelin saçlarını, sırt dekoltesi olan gelinlik modelleriyle tercih etmek yanlış olacaktır ama omuz dekolteli, straplez, askılı gibi birçok gelinlik modeliyle de uyumlu olacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir