Abiye Saç Modelleri


Abiye Saç Modelleri

Bayanlar saçlarına şekil verirken öncelikle giyecekleri kıyafeti, ardından gidecekleri yeri düşünürler. Zira şıklık saç, makyaj, kıyafet uyumuyla sağlanabilir. Kıyafete göre saç modeli seçmek, makyaj yapmak en doğrusudur. Bu durum düğün, davet gibi abiye gerektiren koşullarda daha çok geçerlidir.

En Şık Abiye Saç Modelleri

Abiye kıyafetlerde genel olarak tercih edilen modeller topuz ve atkuyruğudur. Ancak elbisenin formuna göre saçlar maşalı veya düz fönlü açık da bırakılabilir. Bu durumda kıyafeti gölgede bırakmayacak, dekolteyi fazla kapatmayacak açık saç modelleri tercih edilmelidir.

Abiye Topuz Modelleri

Abiye kıyafetlere en çok yakışan ve en sık kullanılan saç modeli topuzdur. Boynu kısa olan ve boğazlı abiye elbise giyecek olanların tepeden sımsıkı toplanmış abiye topuzları tercih etmeleri gerekir. Omuzları ve boynu açık abiye elbise giyenlerin tepede dağınık toplanmış, bukleler omuzlara düşmüş dağınık topuzlardan yapmaları tavsiye edilir. Romantik, etekleri uçuşan elbise giyenler ise ensede toplanmış, ortadan ya da yandan ayrılmış topuz yapmalılar.

uzun-örgü-Abiye-Saç-Modelleri

Abiye Atkuyruğu Modelleri

Abiye atkuyruğu modellerinde belirgin iki seçenek vardır. Birincisi ortadan ya da yandan keskin çizgilerle ayrılmış atkuyruğu, ikincisi ise üste krepe atılmış, kabartılıp geriye taranmış atkuyruğudur. Yüzü büyük ve uzun olanlar birinciyi, küçük ve yuvarlak olanlar ise ikinciyi seçmelidirler.

Abiye Açık Saç Modelleri

Açık saç modeli spor, klasik, abiye, salaş neredeyse her tür kıyafete yakışmaktadır. Ancak abiyelerde fön düşünülüyorsa dümdüz, maşa düşünülüyorsa hafif dalga şeklinde olmalıdır. Bu sayede daha doğal ve masum bir hava yaratılabilir.

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir