Abiye Saç Modelleri Ve Renkleri


Abiye Saç Modelleri Ve Renkleri

Kadınlar kendilerini daha estetik ve şık göstermek konusunda çok detaycı olduklarından sadece güzel bir elbise giymek, onları tatmin etmez en iyi saçı, en çekici makyajı yapmak isterler. Özel davetlerde, yemeklerde, düğünlerde kullanılan abiye kıyafetleri doğru saç ve makyajla bütünlemek gerekir. Giyim tek bir kıyafetten değil, bir kombinden oluştuğuna göre elbisenin güzelliği kadar saçın duruşu da çok önemlidir.

Abiye Topuz Modelleri

Abiye elbiselerin vazgeçilmezi olan topuzlarda şekil belirlerken elbisenin formuna dikkat etmek gerekir. Romantik bir elbiseye; ortadan dümdüz ayrılmış, ensede sıkıca toplanmış saç modeli uygun düşmektedir. Ancak vücuda yapışan, kıvrımları saran, seksi abiye elbiseleri, tepeden sımsıkı toplanmış pürüzsüz bir saç ile tamamlamak gerekir. Omuzları açık, straplez bir elbiseyi ise buklelerin omuzlara düştüğü, dağınık topuzlarla kombinlemek gerekir.

2015-en-guzel-abiye-sac-modelleri

Atkuyruğu Modelleri

Saçı atkuyruğu yapmak için abiye elbisenin sırt dekolteli veya tamamen kapalı olması gerekmektedir. Bu sayede direkt elbiseye dikkat çekilebilir. Ancak elbise kapalı ise atkuyruğunda üst tarafı kabarık tutmak daha havalı bir görüntü oluşturacaktır. Dekolteli abiye elbisedeyse saçı ortadan ya da yandan ayırarak atkuyruğu yapmak daha iyi olacaktır.

Abiye Saç Renkleri

Saç rengi seçiminde dikkat edilmesi gereken husus, kesinlikle bayanın ten rengidir. Örneğin teni bembeyaz olan bayanların, kızıl tonlar ve simsiyah saçları tercih ederek daha genç ve fresh görünmeleri mümkündür. Kumral veya buğday tenli olanların ise sarı ve kahvenin tonlarını seçmeleri gerekmektedir. Bu sayede hem ten renginin hem de saçın güzelliği ortaya çıkabilir.

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir