Abiye Topuz Modelleri


Abiye Topuz Modelleri

Topuz, bayanların en çok kullandığı saç modellerinden birisidir. Çünkü aslında bayanlar için hayatı kolaylaştırır. Ensede, omuzlarda bir kütle halinde duran, hareket özgürlüğünü kısmen kısıtlayan saçları özellikle yaz aylarında toplamak çok konforlu olmaktadır. Her mevsime, kıyafete, yüz şekline ve ortama uygun bir topuz modeli vardır ve çok rahatlıkla kullanılabilir.

Tepede Sıkı Topuz Modeli

Saçları tepede sımsıkı toplayarak yapılan topuzları vücudu saran ve belki boğazlı elbiselerle kullanmak daha şık bir tercih olacaktır. Bu topuz modeli için yüzün yuvarlak ve küçük olması gerekmektedir.

abiye-topuz-modelleri-5

Tepede Dağınık Topuz Modeli

Dağınık topuzlar daha çok romantik elbiseler ve ayakkabılar için uygundur. Özellikle omuzları açık elbiselerde buklelerin omuzlara düştüğü topuz çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Dağınık topuzlarda tepelerin biraz kabartılması ve saçın kesinlikle ortadan veya yandan ayrılmaması gerekir.

Ensede Topuz Modeli

Saçların ensede toplandığı bu modelde saçlar ortadan dümdüz veya yandan ayrıldığında daha maskulen bir hava yaratılırken, saç tamamen geriye doğru toplandığında masum bir görünüm oluşur. Ancak boğazlı elbiselerde kesinlikle bu model seçilmemelidir. Aksi halde bayanın boynu kısacık görünür ve bu da estetik olmaz.

Yan Topuz Modeli

Bu modelde saçlar tamamen bir yana toplanır, diğer taraf jilet gibi düzdür. Topuzun olduğu tarafa kakül de kesilir, yüze yumuşak bir hava verilir. Ancak bunun için yüzün normalden biraz daha uzun olması gerekir. Bu model uzun yüzlü bayanlar için daha idealdir.

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir