Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?


Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin topuzu, kadınların özel günlerinde en çok tercih ettikleri saç modellerinden bir tanesidir. Özellikle özel gecelerde, abiye elbiseler ile beraber yapıldığında, oldukça zarif bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Düzgün bir şekilde yapılan balerin topuzu ile bulunduğunuz ortamın en şık kadını olmanız oldukça kolay olacaktır. Peki, bu kadar şık bir modele sahip olan balerin topuzu nasıl yapılır ve evde kendinizin yapması mümkün mü? Elbette ki mümkün, yeter ki gerekli adımları doğru bir şekilde takip edin.

  • Öncelikle bilmelisiniz ki bu saç modelinin yapımı için balerin topuzu süngerine ihtiyaç vardır. Süngerinizi elde ettikten sonra saç modelinin yapımına başlayabilirsiniz.
  • Saçlarınız temiz ise; yukarıdan sıkı bir şekilde saçınızı toplayın. Topladığınız saçı sprey yardımı ile sabitleyin. Sabitlenmesi bozulan balerin topuzu hiç de hoş bir hal almayacaktır.
  • Saçınızı topladıktan sonra, saç süngerinin içerisinden saçınızı geçirin ve süngeri bir tel toka yardımı ile tutturarak sabitlenmesini sağlayın.
  • Saçınızın toplu kısmını, tarak yardımı ile kabarttıktan sonra, süngerin etrafında dolayın ve yine tel tokalar yardımı ile tutturun.
  • Saçınızı son bir kere daha spreyledikten sonra, saçınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

balerintopuzu_450


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir