Bandana İle Yapılan Saç Modelleri


Bandana İle Yapılan Saç Modelleri

Bandana, saçları bağlamak ve şekillendirmek için kullanılan, özellikle çok renkli ve bol desenli üretilen, küçük başörtüleridir. Özellikle uzun saçların şekillendirilmesinde kullanılır ancak çoğu zaman kısa saçlar içinde çok kullanışlıdır.

Plaj ve Havuzda Bandana

Saçlarınız, sudan çıktığınız anda, oldukça karışmış olabilir. Zaman geçtikçe ve kurudukça, iyice kabaracak ve elektriklenerek, tel tel dağınık bir görüntü verecektir. Bu durumun önüne geçebilmek için, kare şeklindeki bandanayı, iki karşı köşeyi üst üste getirerek, bir üçgen haline getirdikten sonra, ortadan katlanmış bu üçgenin, uzun tarafının ortası, alnınızın ortasına gelecek şekilde hizalamalısınız. Böyle yaptığınızda, başınızın arkasında, serbest kalan iki ayrı uç kalacak. Bu uçları serbest bırakarak, elinizdeki diğer iki ucu, ensenizin hemen üstünde birleştirerek, gevşek ve tek bir düğüm atınız. Bu şekilde, başınızın üstündeki saçlar örtülmüş, uçları açıkta ve serbest kalmış olacaktır.

Saç Bandı Olarak Bandana

Bandananızı, klasik kullanımı haricinde, saç bandı olarak kullanmak isterseniz; karşılıklı iki köşeyi, bandanayı ortadan ikiye katlayarak, üst üste getirmelisiniz. Bunu yaptığınızda, bandananızın bir kenarından daha uzun bir yeni kenar elde edeceksiniz. Bu uzun kenarı, elinizde üçgen haline gelmiş olan bandananın, karşı köşesine doğru, iki parmak genişliğinde katlayınız ve katladığınız kenar, diğer köşe ile buluşana kadar, aynı şekilde katlayınız. Elinizde uzun ve ince bir hale gelen bandananızı, saç bandı olarak kullanabilirsiniz.

plaj-bandana-sac-modelleri


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir