Basit ve Şık Saç Modelleri


Koşuşturmaca içinde bir hayatınız varsa saçlarınıza vakit ayırmakta zorlanıyorsunuzdur. Vakit, çalışan bayanlar için en önemli şeydir ama ya uykunuzdan feragat edeceksiniz ya da saçınıza özenmeden işe gideceksiniz. Aslında işin aslı hiç de böyle değil, çünkü yapımı basit modeller ile siz de şık görünebilirsiniz. Bu basit ve şık modeller ile her ortama ayak uydurabilir ve şıklığınız ile göz doldurabilirsiniz.

En Klasik Yöntem; At Kuyruğu

Saçlarınızı tarayarak tepede bir lastik ile tutturunuz. Düz saçlar da harika duran bu saç modelinde önemli olan saçınızı sıkı bir şekilde toplamanızdır. Topladığınız atkuyruğu modeli saçınızın etrafına toplu kısımdan ince bir tutam alarak lastiğin üzerine sarınız. Lastiğin görünmesine engel olan bu taktik ile hem daha şık görünecek hem de hiç vakit kaybetmeden saçınızı şekle sokacaksınız. Kalın telli ve gür saçlara sahip olanlar ise saçlarına takacakları bileklik veya kol saati gibi ilginç aksesuarlarla sıra dışı bir görüntü kazanabilirler.

En Büyük Kurtarıcı; Maşa

Kuaförler de saçınıza fön çektirmek veya maşa ile kıvırcık yaptırmak çok zamanınızı alır. Artık kendi saçınızı yapabileceğiniz düzleştirici cihazlar çıktığından beri saçlarınızı düzleştirmeniz zaman kaybı olmaktan çıkıyor. Hem pratik hem de kullanımı kolay olan bu aletler ile saçlarınız sanki kuaföre gitmişsiniz gibi havalı duracaklar.

 En Kolay Saç Modeli; Topuz

Artık topuz yapmak oldukça kolaydır. Topuz süngeri de denilen topuz tokaları yardımıyla saçlarınıza şık topuzlar yapabilirsiniz. Atkuyruğu yaptığınız saçınıza topuz süngerini geçirip etrafını saçınızla sararak bir lastik yardımı ile tutturunuz. Lastiğin dışında kalan saçlarınızı topuzunuzun etrafına sararak tel tokalar yardımı ile tutturarak düğüne bile gidebilecek kadar şık bir topuz elde edebilirsiniz.

2015-yapılışı-basit-saç-modelleri

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir