Boğumlu Saç Toplama


Boğumlu Saç Toplama

                Saç toplamanın çeşitli modelleri bulunmaktadır. Çünkü saç toplamak birçok bayanın neredeyse her zaman tercih ettiği bir saç modelidir. Bu yüzden de zamanla çok fazla çeşitlenmiş ve gelişmiştir. İlk başlarda sıradan olan saç toplama tekniklerinin gelişimi ile özel günlere bile katılabileceğiniz saç toplama modelleri geliştirilmiştir.

fef

Boğumlu Saç Toplama Yapımı

–          Bu saç modelini uygulamadan önce saçlarınıza hafif uç dalgalı bir fön çektirmelisiniz.

–          Fönden sonraki aşama ise saç bağlamadır. Biraz kabartarak bombe verdiğiniz saçlarınızı geriye doğru topuz fırçası yardımı ile tarayarak bir lastikle toplayın. Topladığınız saçtan bir parça alıp lastiğin çevresine sarın ve lastiği kamufle edin.

–          Sonraki aşama ise atkuyruğuna şekil vermektir. Bu işlem için saçı 2 eşit parçaya ayırıp elinizle saçları birbirine doğru sarın.

–          Sarma işlemini çok uzun tutmanıza gerek olmadığından yaklaşık 7 cm gibi bir boya gelince ince lastik bir toka ile toplayın.

–          Bu işlemi altta klan saçlara da saç ucuna gelene kadar uygulayın ve her seferinde aynı renk lastik takın.

–          Saç ucuna geldiğinizde son parçayı yapmayın. Yani saç ucundan topladığınız boyutta bir parça bırakıp fönün verdiği dalgayı belirginleştirin.

–          Son işlem olarak da saçlarınızın toplanan kısmından çıkan küçük saçları bir sprey yardımıyla yatıştırın. Spreyi saçınıza uzaktan sıkarsanız ıslak bir görüntüden ve yapay görünümden kurtulursunuz.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir