Bombeli Saç Toplama


Bombeli Saç Toplama

Saç toplamak tam anlamıyla bir sanattır. Çoğu zaman bir kuaför bile saçlarınıza istediğiniz şekli verememektedir. Zaten çok fazla uğraşmaları da birçok bayanın ortak şikâyetidir. O zaman siz de bu sorunları yaşıyorsanız saçlarınızı evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Saç yapmak göründüğü kadar karmaşık ve zor bir iş değildir. Eğer siz onu gözünüzde büyütmeden yapmak için uğraşırsanız, belki bir kuaförünki kadar kusursuz olmaz ama en az onunki kadar güzel bir topuz oluşturabilirsiniz.

Bombeli Saç Toplama Nasıl Yapılır?

–          İlk olarak bu saç toplama için saçlarınızın taranmış olduğundan ve karışık olmadığından emin olun. Sonraki aşama ise saçlarınıza fön çekmek olacaktır.

–          Düz bir fön ile hacim kazandırdığınız saçlarınızın ön kısımlarını ayırın ve bir toka ile tutturun. Tepe arka kısmını ise parça parça ayırarak kabartın ve topuz fırçası ile üzerine uzaktan sprey sıkarak tarayın. Spreyi saçı ıslatmadan sıkmaya özen gösterin ki saçlarınız doğallığını kaybetmesin.

–          Bu işlem bitince saçınızı ensenizde saçınıza uygun renkte bir toka ile toplayın.

–          Önlerde bıraktığınız saçlarınızı ayırma biçiminize göre ayırın ve yanlardan, kulak arkasından toplanan saça doğru tarayın.

–          Bu saçların ucunu tokanın etrafına sarın ve saç ucunu toplanan saçın alt kısmına getirerek tel toka ile tutturun.

–          Önlerden çıkan küçük saçları da biraz sprey yardımıyla tarayın.

ss


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir