Doğal Saç Bakım Kürleri


Saçlara parlaklık ve hacim kazandıran saç bakım kürleri, saç yapısına uygun bir şekilde tercih edildiği takdirde saçlara harika bir görüntü kazandırmakta ve kısa zamanda vazgeçilmez hale gelmektedir.

Saça Canlılık Veren Bakım Kürü

Maydanoz ve marulun sıkılarak suyunun çıkartılması ve her ikisinden de yarım çay bardağı su konularak hazırlanan bu bakım kürü içerisine 1 çay bardağı susam yağı da eklenmektedir. Tüm bu malzemelerin karıştırılmasının ardından tüm saça uygulanan saç bakım kürü, bone yardımıyla saça hapsedilir ve 2 saat boyunca bekletilir. Haftada 1 uygulanması tavsiye edilen bu kür sayesinde saçların daha parlak ve daha canlı olması sağlanmaktadır.

Saç Köklerine Bakım Yapan Saç Bakım Kürü

Yarım avokadonun suyu sıkılarak hazırlanan bu bakım kürü içerisine, 2 adet bıldırcın yumurtası ve 4 tatlı kaşığı susam yağı da eklenmektedir. Tüm malzemelerin karıştırılmasının ardından saçın tamamına uygulanan ve 2 saat bekletilen bu kür, 2 saat sonunda yıkanarak saçlardan arındırılır. Saç köklerinin bakımını sağlayan ve saç tellerine sağlık veren bu bakım kürü, haftada 1 düzenli olarak kullanılmalıdır.

Yıpranmış Saçlara Uygulanan Saç Bakım Kürü

2 adet havucun rendelenmesi ve içerisine 2 su bardağı zeytinyağı konulması ile oluşturulan bu saç bakım kürü, 30 dakika boyunca benmari usulüyle ısıtılır ve daha sonra ılınması için bir süre bekletilir. Karışımın tüm saça uygulanmasının ardından bone ile sarılan bu bakım kürü, 1 gece bekletilmesinin ardından sabah yıkanarak saçtan arındırılır. En büyük etkisi yıpranmış saçları onarmak olan bu saç bakım kürü, düzenli olarak kullanımında saçların daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir