Doğal Saç Bakım Önerileri


Saç bakımı özellikle kadınlar için büyük önem taşımakta ve bu sebeple bakım önerilerine yüksek meblağlarda paralar harcanabilmektedir. Bu paralardan kaçınmak istene kişiler için evde doğal saç bakım önerileri de bulunmaktadır.

Yumurta ile Saç Bakımı

Protein bakımından zengin olması ile saç bakımında da kullanılan yumurta, genellikle boyadan veya güneşten yıpranmış saçlar için önerilen tüm maskeler içerisinde bulunmaktadır. Uzun uzadıya maskeler hazırlamaya üşenen veya vakit bulamayan kişiler için 2 yumurtayı köpürene kadar çırpmak ve ıslak saçlara, özellikle saç derisine masaj yaparak uygulamak ve 25 dakika beklemek de etki edecektir. Bu yumurta maskesi haftada bir düzenli olarak uygulandığı takdirde saçı nemlendirir, parlaklık verir ve saç derilerini yumuşatarak saçlardaki kırıkların azalmasını sağlamaktadır.

Bal ile Saç Bakımı

Özellikle saçlarının kuru ve sert olmasından şikâyet eden bayanların gönül rahatlığı ile uygulayabileceği bal maskesi, tüm bu şikâyetleri gidermeye oldukça faydalı olacaktır. 1 yemek kaşığı balı 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırılarak oluşan bu saç maskesi, saça ve saç derisine sürülerek 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Hafif bir şampuanla yıkanarak saçlardan arındırılan bu saç maskesini özellikle saçları çok kuru ve çabuk kırılan bayanlar haftada 2 kez uygulamalı ve kısa sürede saçlarda gözle görülen değişimi beklemelidir.

Bal kullanılarak yapılabilecek bir diğer saç maskesi için 1 yemek kaşığı bal ve yarım su bardağı süt karıştırılmalı ve bu karışım tüm saça ve saç derisine masajla uygulanmalıdır. 15 dakika bekletilip şampuanla temizlenen bu saç maskesi saçlara hem canlılık hem de yumuşaklık kazandıracaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir