Farklı Perma Saç Modelleri 2015


90’lı yılların modası permalı saçlar, 2015 yılında geri döndü. Permalı saçlar, doğru işlemler yapıldığında ve gerekli bakımları yapıldığında dolgun ve şık durmaktadır. Perma yaptırmadan önce iyi düşünmelisiniz. Ne kadar zararsız görülse de perma kimyasal bir işlemdir. Saçlarınızın durumuna göre az veya çok zarar verebilir. Özellikle boyalı saçlar perma yapıldığında ciddi ölçüde yıpranmaktadır.

Perma Nedir?

Perma kısaca bigudi ve perma ilacı uygulanarak yapılan dalgalı saç yapma işlemidir. Kalın ve ince olmak üzere iki ana türü bulunmaktadır. Kalın perma uygulaması su dalgası perma olarak bilinir. Saçınızın uzama süresine göre altı ay veya bir sene kadar dayanıklılık göstermektedir. Perma yaptırma işlemi 40 veya 100 TL arasında bir ücreti vardır. Uzman kişiler tarafından yapılmayan perma, saçlarınıza zarar verebilir.

Perma Çeşitleri

Genel perma, işlemi adı verilen permada iri bigudiler kullanılarak kalın dalgalar elde edilir. Kısa saçlarınız varsa sadece diplere yapılan dip perma yaptırmalısınız. Saçınızın aralarında hafif dalgalar istiyorsanız mandal perma yaptırabilirsiniz. Yoğun perma uygulamasında saçın üst kısımlarına uygulama yapılmaz. Sadece uç ve orta kısımlarına perma işlemi yapılmaktadır. Spiral perma adı verilen perma işleminde uzun bigudiler kullanılarak romantik dalgalar oluşturulur. Yüzünüzü çevreleyen dalgalar istiyorsanız nokta perma uygulaması yaptırabilirsiniz. Doğal bir görünüm için en sık dalgalı perma uygulaması uygulanır. Perma yaptırdıktan sonra dip perma uygulaması ile yeni uzayan kısımlara perma işlemi uygulanır. Bu permayı iki üç ayda bir yaptırabilirsiniz.

Uzun-Katlı-Permalı-Saç-Modelleri


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir