Gölgeli Bayan Saç Modelleri


Gölgeli Bayan Saç Modelleri

Saçlarda gölge işlemi son yıllarda moda haline gelmiş bir işlem oldu. Kuaförlerin türlü tekniklerle yaptığı bu saç renklendirmesinin temelinde saçta var olan rengin bir ton açığı ya da koyusunun aralardaki saç tutamlarına uygulanarak saçta ışık oyunu yaratılması yatmaktadır.

Gölgeli Saça Dair

Saçların sadece renklendirilmesinin dışında farklı teknikler ile renklendirilmesinin yöntemlerinden biri de gölgelendirme yöntemi. Gölgelendirme yöntemi ile doğal görünümlü ve ışıltılı saçlara kavuşmak mümkün olabiliyor. Saçlarda, var olan saç tonunun bir ya da iki ton açık renginin aralıklı olarak uygulanması ile ortaya çıkan ışıklandırılmış görüntü en çok tercih edilen gölgelendirme yöntemlerinden biri olmaktadır.

4529084

Yeni Gölgelendirme Yöntemleri

Eski ve klasik gölgelendirme yöntemlerinde saçların sahip olduğu rengin bir ya da iki ton açık rengi ara saç tutamlarına uygulanmaktaydı. Eskiden vazgeçemeyen birçok kişi hala bu yöntemle saçlarına gölgelendirme yapmakta. Ancak renk bilgisi ve sanatını konuşturan kuaförler artık saçlarda gölgelendirme yaparken üç ton rengi bir arada kullanmaktalar. Koyu, açık ve çok açık üç tonun bir arada uygulanması ile ortaya çıkan saç gölgelendirmesinde saça bir derinlik katılırken ışıltılı ve ışıklı görünümün de etkisi arttırılmış oluyor.

Gölgeli Saçların Bakımı

Gölgelendirme işlemi yapılmış saçlarda bir şekilde saç açıcı ürünler kullanılmış olduğundan saç tellerinin bir miktar zayıflamış olabileceğini unutmamalısınız. Bu sebeple temelinde zeytinyağı olan bakım kürleri ile ortalama iki haftada bir saçlarınıza bakım yapmanız hem rengin kalıcı olması hem de saçlarınızın dayanıklı kalması için etkili olacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir