Hızlı Yapılabilen Saç Modelleri


Çalışan hanımlar ve her gün okula giden hanımlar için hızlı ve etkili saç modelleri yapmak önemlidir. Ancak bu konuda profesyonel bir yardım alamayanlar etkili modeller yapamamaktadır. Kısa süren ama etkili olan taktikler ile uzun ya da kısa saçlarda etkili sonuçlara ulaşmak sanılandan daha kolaydır.

Evde Etkili Saç Modeli Yapılabilir Mi?

Evde kendi elleriniz ile etkili saç modellerini uygulayabilirsiniz. Hacimli ve etkili görünen saç modelleri sanılanın aksine hiç zor uygulaması olmayan saç modelleridir. Birkaç taktiğin dikkatli uygulanması ile şaşıracağınız güzellikte sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yalnızca bu tür ihtişamlı saç modellerindeki temel püf noktası olan her adımı anlatıldığı gibi ve sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır.

Kısa Saçlar İçin Etkili Modeller

Kısa saçlı hanımlar saçlarına şekil verirken küçük saç tutamlarının aralardan çıkmasından şikâyetçi olmaktadırlar. Toplanarak yapılan saç modellerinde kısa saçlılar için uygulamaları gereken 2 püf noktası vardır. Eğer kısa saçlıysanız ve saçlarınızı atkuyruğu yaparak bir model uygulamak istiyorsanız bunun için;

image002

  • Saçınızın tamamını değil, kulak üstünüzden itibaren olan kısmı alarak atkuyruğu yapmalısınız.
  • Altta kalan saçlarını ince lastik saç bandı takarak yukarı kalkmalarını sağlamalısınız.
  • Yukarı kaldırdığınız tutamları ise uzun ve geniş bir çıtçıt toka ile tutturmalısınız.

Dilerseniz perçemler çıkarabilir, perçeminize maşa yapabilir ya da örgü yaparak istediğiniz şekilde saçlarınıza tutturarak güzel modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Etkili Modeller

Uzun saçlı bayanların en çok şikâyet ettikleri konu ise güzel örgüleri yapamadıklarıdır. Saçta düşmeden duran ve asil görünen örgüleri yapmanın sırrı ise uzun saçın avantajından yararlanarak;

  • Örgü yapmak istediğiniz tutamı seçtikten sonra üçe ayırıp bir sıra örmelisiniz.
  • Daha sonra bir sonraki örgü sırası için saça yakın olan tutama saçınızdan ufak bir tutam ekleyerek bir sıra daha örmelisiniz.
  • Bu işlemi saçınızın arka tarafına kadar devam ettirerek tekrarlamalısınız. Kalan kısmı normal yöntemle örüp bitirmelisiniz.

Hem hızla sonuç veren hem de etkili görünüm ortaya koyan bu modeli çeşitli versiyonlar ile yaptığınızda harika saç modellerine kısa sürede kavuşmuş olacaksınız.

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir