Kat kat kesim saç modelleri


Saçlarınızın tarzınızı yansıttığına inanır mısınız? Katlı kesimler genellikle romantik ve asi bayanların tercihi olmaktadır. Ayrıca iddialı ve kendine güvenen bayanlar katlı kesim modellerini rahatlıkla kullanabilmektedir. Katların fazla kullanılması bu iddialı yapıyı üst düzeylere taşımaktadır. Siz de katlı kesim yaptırarak kendi tarzınızı ve mükemmelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Ünlülerin Katlı Kesim Tercihi

Yabancı ve yerli ünlü kadınlar, dönemsel olarak saç stillerini değiştirirler. Bu stillerde renk ve kesimler farklılık gösterir. Katlı kesim modeli de ünlüler arasında oldukça fazla tercih edilen bir kesim modelidir. Kısa, orta boy veya uzun saçlara sahip ünlüler, katlı kesimler ile saçlarını daha dolgun ve gösterişli bir biçime ulaştırırlar. Düz saçlı ünlüler yalnızca uç kısımları katlı hale getirirken dalgalı ve kıvırcık saçlı ünlüler geniş aralıklara sahip katları tercih ederler. Oldukça kısa saçlara sahip olan ünlüler ise ön taraflara yapılan kat kesimleri ile oldukça modern bir görünüm yansıtarak saç stillerinde ikon kişiler olurlar.

Sarı Işıltılı Kat Uçları

Ombre ve ışıltılar, saçlardaki renk geçişlerinin koyudan açığa doğru gitmesi ile oluşturulur. Son yıllarda yükselişte olan ombre ve ışıltı modası, yerli ve yabancı ünlülerin de en çok tercih ettiği stillerden biri. Her saç yapısına ve rengine uygun olan bu stil, katlı saç kesimleri ile de oldukça uyum sağlayarak dikkat çekici bir görünüm oluşturuyor. Katların uç kısımlarına uygulanan boyalar, koyu saçlarda genel olarak kahve tonları, açık renkteki saçlarda ise sarının farklı tonları olarak seçiliyor ve uygulanıyor.

Köşeli Yüz Hatlarına Uygun Kesimler

Köşeli yüz hatları, oldukça çekici ve seksi bir yüz şeklidir. Çene yapısı ve elmacık kemiklerinin orantısı, bu çekiciliği destekleyen unsurlardır. Bu yüz şekline sahip kadınlar, saç stillerini hatlarını tamamlayan modeller arasında seçmektedir. Ortadan ayrılarak kat kat kesilen saç modeli, yüzün yapısına ve oranına en çok yakışan tarzdır. Köşeli yüz hattına sahip kadınlar saçlarını genel olarak uzun kullanmayı tercih ederler.

Kısa ve Küt Kesim Saçların Hareketlendirilmesi

Kısa saçlar, küçük yüzlü kadınların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Modernliğini her zaman koruyan ve her daim iddialı olan kısa saç modelleri, kahküller ile birlikte de kullanılabiliyor. Kulağın altında biten kısa saç modellerine hareket kazandırmanın en doğru biçimi saçları kat kat kesim ile desteklemektir. Aralara hafif aralıklar ile atılan katlar, düz saçları olduğundan daha canlı ve bir o kadar da modern gösterecektir. Katlı kesim, kısa saç stilinden vazgeçemeyen kadınlar için mutlaka denenmesi gereken modeldir.

Yüz Şekline Göre Katlı Kesimler

Saçın uzunluğu, modeli ve yapısı saç şekline göre değişen bir seçimdir. Saç kesim tarz ve modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur yüz şekline göre bir model oluşturulmasıdır. Yüz biçiminin uzun, oval, küçük, kare veya geniş olması göz önünde bulundurularak bir saç modeli seçilmelidir. Bu kesim ve model, yüz ile uyum sağlamalı ve bir bütün olarak görünmelidir.

Bohem Tarz Oluşturan Katlar ve İri Dalgalar

Bohem tarz, son yıllarda kıyafetlerden aksesuarlara, saç stillerinden makyaj yapımına kadar her yerde gördüğümüz bir tarz oluyor. Her ne kadar sözlük anlamı ile derbeder hayatı tarif etse de bohem tarzın modaya uygulanması biraz farklı oluyor. Modaya rahat, özgür ve dağınık bir hava katan bohem tarz, saç stillerine de uygulanıyor. Katlı kesimler ile oluşturulan bohem tarzdaki saçlar günlük kullanım için oldukça kullanışlı oluyor. Bu kesimlerde önemli olan nokta katların üst kısımlardan başlaması ve düzensiz bir biçimde kesilmiş olmasıdır.

Düz Saçlara Özel Katlı Kesim

Düz saçlar, diğer saç tiplerine göre daha ince ve cansız görünür. Düz saça sahip kadınlar, saçlarını bu görünümün dışına çıkarmak için farklı kesim modellerini denerler. Bu modellerden en yaygın ve doğru olanı katlı kesimlerdir. Katlı kesimler, düz saçları tamamen değişime uğratarak doğal bir dolgunluk verir. Düz saçlarda uygulanan ideal katlı kesim modeli oval biçimde olan ve arkaya doğru uzanan katlardır.

Omuz Uzunluğunda Katlı Kesim Modeli

Ara boy olarak bilinen ve omuzlara dökülen saçlar, küt kesimler ile sıkıcı bir hal alır. Bu sıkıcılığı ve sıradanlığı ortadan kaldıracak kesim çeşidi, katlı kesimlerdir. Uç kısımların kat kat kesilmesi ile birlikte, omuzlara dökülen saçlar modern ve bir o kadar da çekici bir görünümde olur. Katlı kesim, saça doğal görünümlü bir dolgunluk kazandırırken dalgalar da katacaktır. Katların uç kısımlardan başlaması daha orantılı bir görünüm oluştursa da kesim aralıkları ve katların ne kadar yukarıdan başlayacağı kişilerin seçimine göre değişir.

Asimetrik Katlar ile Dolgun Görünen Saçlar

Katlı kesimlerin amacı güzel bir görünüm ve tarzdan ziyade saçların dolgun görünmesini sağlamaktır. Bir çok kadın saçlarına belirli aralıklarla kat attırarak saçlarında dolgun ve hacimli bir görünüm oluşturur. Görseldeki saç modeli asimetrik ve katlı kesime örnektir. Asimetrik kesimde, katlar kahkül boyutundan başlayarak arka ve uç kısımlara doğru devam eder. Bu kesim uygulaması isteğe göre arkadaki orta kısımdaki saçlara da uygulanabilir.

Her Saç Yapısına Uygun; Kat Kat Kesim

Saç kesim modellerinin bir çoğu, uygulanacak saça göre değişim gösterir. Örneğin kısa saçların kesimleri yalnızca kısa saç yapısına uyacak modeller olmalıdır. Örneğin arkası kısa önü uzun veya lazer kesim gibi. Oval veya V kesim modeller ise kısa saça uygun olmayıp yalnızca uzun saç yapılarına uyum sağlayan kesimlerdendir. Bu biçimde kategorilere ayrılan kesimler, kişinin isteğine göre de değişir. Ancak katlı kesim modeli, her saç yapısına ve uzunluğuna uyum sağlayan tek modeldir. Model; kısa, orta boy ve uzun saçlara da uygulanabilir ve her birinde ayrı bir görünüme ulaşır.

Modası Geçmeyen Model; Katlı Kesim

Saç stillerinin ve kesimlerinin modası yıldan yıla değişime uğrar. Her kadın yeni sezonda hangi saç modellerinin, kesimlerinin ve stillerinin moda olacağını merak eder ve saç tarzını değiştireceği zaman bu unsurları göz önünde bulundurur. Katlı saç kesimi ise uzun yıllardır modası geçmeyen, her geçen gün biraz daha tercih edilmeye başlanan modellerden biridir.

Rahat ve Özgür Katlı Kesimler

Katlı kesimler, saçların kullanımını kolaylaştıran modellerin başında geliyor. Uzun saçlardan sıkılan kadınların rahat ve özgür saçlara ulaşmak için tercih ettiği katlı modeller, her yıl modasını koruyor. Dağınık bırakma, fön çekme, maşa yapma veya toplama açılarından büyük avantaj sağlayan kat kat kesilmiş modeller, her saç uzunluğuna ve yapısına uyum sağlıyor.

Katlı Kesimler ile Ortaya Çıkan Dalgalı Saçlar

Dalgalı saçlar, tüm saç tipleri arasında en avantajlı modeldir. Doğal halinin kullanılması ve istenildiği takdirde her modele uyum sağlaması ile oldukça kullanışlı olan dalgalı saçlar, katlı kesimler ile daha belirgin hale gelir. Belirli aralıklar ile kesilen katlar, dalgaların birbiri ile olan uyumunu sağlayarak, saça canlılık kazandırır. Görseldeki iri dalgalı saç modeli, katlı kesim ile bir araya getirilerek orantılı bir görünüm oluşturulmuş. Siyah rengin canlılığı ve katlı kesimdeki dalgaların hareketliliği ile bir bütün oluşturulmuş.

Gösterişli ve Dikkat Çekici Sarılar

Sarı saçlar, gösterişli ve bir o kadar da çekici olması ile en kadınsı saç renklerindendir. Açık tenli kadınların vazgeçilmez renklerinden olan sarı tonları, saç kesim modelleri ile bütünleşmelidir. Her kesime uygulanmaması gereken iddialı sarılar, doğru saç kesimleri ile buluşarak modern bir görünüm alır. Katlı kesim modeli, sarı saçın cazibesini ortaya çıkartarak vurgular. Düz kesim sarı saçlardan ziyade, katlı kesimler tercih edilmelidir. Saçın boyu uzun veya kısa olsun, aralara atılan kat kat kesimler ile daha dolgun ve gösterişli saç yapısı oluşturulacaktır.

Uzun Saçları Katlar ile Ortaya Çıkarın

Uzun saçların kullanımı oldukça yaygındır. Fakat her uzun saç modern, gösterişli, çekici ve bakımlı görünmeyebilir. Bu unsurları oluşturmak için düz kesim gibi sıkıcı modellerin dışına çıkmak gerekir. Yukarıdan başlayan ve sık aralıklarla uca kadar inen katlar, uzun saçın sıkıcılığını ve sıradanlığını yok etmek için yapılması gereken ilk adım.

Son Yılların Modası; Ortadan Ayrılan Saçlar

Son zamanların en çok kullanılan ve moda olan saç stili şüphesiz ki ortadan ayrılmış saçlar oluyor. Ortadan ayrılan saçlar, yüz hatlarını belirginleştirerek, elmacık kemikleri ortaya çıkarıyor. Dikkat çekici olduğu kadar doğal bir görünümü de olan ortadan ayılmış saçlar genel olarak düz saçlar için uygun oluyor. Hafif katlar atılmış düz saçlar, ortadan ayrılarak modern, çekici ve kullanışlı bir görünümde oluyor. Bu saç modelinin en büyük avantajı yaşamın her anına ve her giyim tarzına uygun olmasıdır.

Katların Oval Biçimde Kesilmesinin Mükemmelliği

Katlı kesimler yalnızca yukarıdan aşağıya doğru olmayabilir. Saçın var olan kesim modeline uygun olarak da kat kat kesimler oluşturulabilir. Oval saç kesimleri bunun için en uygun modellerden biridir. Önden arkaya doğru uzanan kesim modeli, uçların katlı biçimde kesilmesi ile farklı bir görünüm alır. Görseldeki model bu kesime en iyi örnektir. Kişinin isteği ile tıpkı görseldeki kesim gibi ön kısımlar oldukça kısa kestirilebilir.

Kısa Katlardan Oluşan Kesimler

Katlı saç kesimlerinde, katları yalnızca uç kısımlara yapmanın yanı sıra üst kısımlar da katlı kesilebiliyor. Bu model daha çok omzun alt kısmında biten saçlar için uygundur. Çok uzun saçlardaki katlara yukarıdan başlanmazken, omzun altında biten saç uzunluklarında kesimlerin üst kısımlardan başlaması idealdir. Orantısız bir görünüm oluşturmayan boydaki kat kesimleri, iki üç parmak aralığından oluşan katlardır.

Bele Kadar Uzanan Katlı Saçlar

Bele kadar uzanan saçlar, kadınların vazgeçilmezlerinden biridir. Bakımlı ve parlak görünen uzun saçlar, düz kesim modellerin yanı sıra katlı kesimler ile daha modern bir görünümde olur. Uzun saçlara uygulanan katlar, kişinin isteğine göre değişebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta katların çok kısa olmamasıdır. Böylelikle uzun saçın yapısı bozulmayacak ve en ideal görünüm oluşacaktır.

Katlı Kesilmiş ve Ombre Yapılmış Modern Saçlar

Ombre, son yıllarda ortaya çıkan ve modasını koruyan saç trendlerinden biri. Her saç rengine ve modeline uygun olan ombre, katlı saç kesimleri ile daha canlı ve dolgun bir görünümde oluyor. Uçların katlı kesilmesi ve ombre yapılması saçı oldukça bakımlı ve parlak gösterirken, dolgunluk da kazandırıyor.

Omuz Üzerinde Duran Katlı Kesimler

2016 yılının moda saç stili şüphesiz ki kısa saçlar oluyor. Omuz üzerinde olan saçlar, modern görünümü, rahat kullanımı ve asil duruşu ile günümüz modasını yansıtıyor. Ünlülerin de dönemsel olarak kullandığı kısa saçlar, katlı kesimler ile bir bütün haline getiriliyor. Katlı kesilmiş kısa saç modelleri, marjinalliği ile görünümünüzü baştan aşağıya değiştiriyor. Kısa saçlarda uygulanan modellerden biri de kahkül kullanılması ve katların kahküllerden başlaması oluyor.

V Kesimdeki Saçları Katlı Kesimler ile Güçlendirin

V kesime sahip saçlar genel olarak düz saçlı kadınların tercihidir. Oldukça güzel bir görünüme sahip V saçların yalnızca bir dezavantajı bulunur ve bu da saçı olduğundan ince göstermesidir. Bu sebeple V kesim saçlara hacim ve dolgunluk kazandırmak isteyen kadınlar, uç kısımları kat kat kestirerek bu durumu değiştirebilirler. Saçın V olan kısmına hafif aralıklarla kesilmiş katlar, oldukça modern, dolgun ve hacimli duracaktır.

Katlı Kesimleri Maşa yaparak Tamamlayın

Maşalı saçlar daha dolgun ve dikkat çekici görünür. Bu sebeple kadınlar günlük yaşamlarından davetlere, düğünlerden romantik akşam yemeklerine kadar her yer ve alan için saçlarına maşa yaparlar. Katlı kesimdeki saçlara uygulanan maşa, bu durumu biraz daha güçlendirerek oldukça hoş görünümlü saçlar yaratır. Romantik bir akşam yemeğinin vazgeçilmezi maşalı saçlar sizin de vazgeçilmez modelleriniz arasında bulunuyorsa kat kat kestirdiğiniz saçlarınız ile bu durumu tamamlayabilirsiniz.

Katlı Kesim ve Kahkül Bir Arada

Kahküllü saçlara uygulanan katlı kesimler, modern bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, farklı alternatiflerde modelleri yaratma imkanı da sunuyor. At kuyruğu, dağınık topuzlar, düz fön veya maşa bu modellerin içinde yer alıyor. Kahkülleri tamamlayan katlı kesimlerde, katların kahküllerin hemen altından başlaması gerekiyor. Böylelikle her yönden bakıldığında saç, bir bütün olarak görünecektir.

Katlı Kesime Sahip Işıltılı Saçlar

Saçlara ışıltı katmak için her kadın mutlaka kuaföre başvurur. Işıltılı saçların bakımı ve renk tonu oldukça dikkat çekicidir. Katlı kesim modellerindeki saçların da boyanarak ışıltılı bir görünüm alması, kadınsı ve çekici durur. Her saç tonuna ve modeline uygun ışıltılı renkler bulunurken, dikkat edilmesi gereken unsur doğru tonların seçilmesidir. Sarı ve kahve gibi açık renkteki saçlar için ideal ışıltı tonları sarılar iken, koyu renkli saçlar için ideal seçim kahvelerden oluşan ışıltılardır. Saçın ışıltılı olması katlı kesim modellerini daha fazla ön plana çıkartır.

Dalgalı ve Katlı Saçlar

Dalgalı saçlara uygulanan katlı kesimler, iri maşa yapılmış bir görünüm alır. Bu sebeple dalgalı saça sahip kadınlar sıkça katlı kesimleri tercih ederler. Böylelikle dolgun bir görünüm oluşur ve saç her zaman özenle yapılmış gibi duran dalgalı saçlar ile kullanıma hazır olur. Ünlüler de yoğun iş tempoları ve he zaman kamera karşısına hazır olmak için bu modeli tercih ederler.

Oval ve Katlı Kesim

Katlı kesim modellerinden biri, saçın hem oval hem de katlı olarak kesilmesidir. Bu saç modeli, var olan oval kesimlere uygulanabilir. Böylelikle sıradan bir oval kesimin dışına çıkılacak ve saç daha modern bir hal alacaktır. Bu tarz bir kesim modelinde katların uç kısımlarda olması ve saçın ön taraflarının katlı olmaması gerekir. Bu model, orantılı bir görünüm oluşturacak ve kullanım açısından bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Sarı Saçlar İçin İdeal Katlı Kesim

Sarı saçlar, yapısına göre farklılık gösterse de renk olarak oldukça avantajıdır. Saç modellerinin kendini en çok gösterdiği tonlar sarının tonlarından oluşur. Sarı saçlı bayanlar, düz kesim modellerden çok kat kat kesilen modellere yoğunlaşırlar. Bunun sebebi oldukça dikkat çekici bir görünümde olması ve saçın, olduğundan daha dolgun ve havalı durmasıdır. Katlı saç modellerinden biri, ön tarafları kısa, arka kısımların ise daha uzun kesilen modeldir. Bu model, en çok tercih edilen modellerden biri olmakla birlikte, günlük hayatta da oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Fönlenmiş bir görünümü olan katlı kesim modelleri, çalışan kadınlar için ideal kesim modellerinden biridir.

Siyah Saçlarda Katlı Kesim Tercihi

Saç kesim modelleri, saçın rengine ve yapısına göre farklı bir görünümde olur. Kesim aynı olsa dahi, saçın uzunluğunda, kalınlığına ve renk tonuna göre şekil alarak, herkeste farklı durur. Siyah saçlar, oluşturulan modelleri sarı saçlar kadar belli etmezler. Bu durum, siyah rengin bir bütün olarak görünmesinden kaynaklanır. Siyah saçlardaki katlı modeli vurgulamak için birkaç küçük ipucu bulunur. Bu ipuçları ile birlikte katlı kesim ortaya çıkar ve oldukça iyi bir görünüm oluşturur. Saç kesimindeki katların ön taraftan bakıldığında kulak kısmının altından başlaması, arka tarafa doğru uçların incelmesi, bu ipuçlarındandır. Dolgun bir görünüm veren ve her zaman fönlenmiş gibi duran katlı saç kesim modelleri, koyu renkteki saçlara sahip bayanların tercihleri arasında bulunuyor ve oldukça hoş bir görünüm yaratıyor.

Saçlarınızın her daim sizi ve tarzınızı yansıtacağını unutmayarak kesim modelinizi uzman ellere bırakmakta fayda var. Şunu unutmayın ki kuaförünüz yüz tipinize, boyunuza ve zevkinize en uygun seçimi yapacaktır. Kat kat kesim modelleri sayesinde her ortamda farkınızı rahatlıkla hissettirebilirsiniz. Kat kat saç kesim modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.Sizlere katlı kesim modelleri ile ilgili son olarak birkaç önerimiz olacak:

  • Kat kat saç kesim modellerini ön plana çıkarmak için saçlarınıza röfle ya da gölgeler attırabilirsiniz.
  • Katlı saç kesimlerini doğal kullanmaya özen gösterin. Saçlarınıza kuru iken jöle, wax ve sprey kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Saçlarınıza hacim kazandırmak için fön yaparken ince fırça kullanın. Saçlarınızı önce bir tarafa sonra ters tarafa doğru fönleyerek hacimli görünmesini sağlayın.
  • Kalın telli saçlarınız varsa ince uçlu makas kullanarak katlı kesimler uygulayın.

Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir