Kış Mevsiminde Saç Bakımı


Yazın etkilerinden çok farklı olarak, kış mevsiminin etkileri, saçlar için son derece yıpratıcı olabilmektedir. Soğuk ve kirli hava nedeniyle, saçlar ihtiyacı olan nemi ve yağı kendi kendine temin edemeyecek hale gelebilir. Kış mevsiminde, saçların, ekstra bakıma ihtiyacı olabilmektedir.
Saçlara Kış Bakımı
Saçların, en temel ihtiyacı temiz olmaktır. Ancak bu ihtiyaç, kış mevsiminde biraz farklılık gösterir. Soğuk havanın etkilerinden daha az etkilenmesi ve ihtiyacı olan doğal yağlara kavuşabilmesi için, saçlar, her gün değil, en az iki günde bir yıkanmalıdır. Günlük duşunuzu alırken, saçlarınıza bir bone takarak, bunu sağlayabilirsiniz. Saçlarınız, doğal dengesine kavuşabilmek ve toparlanabilmek için, iki günlük aralıklarla yıkandığından, çok daha canlı ve güçlü bir yapıya kavuşur.
Saç Dipleri ve Kış
Saç dipleri, saçlarla kaplı olduğu halde, soğuktan en çabuk etkilenen bölümlerdir. Saç diplerini üşütmek, kuaförlerin saç dibi nezlesi dediği bir tür rahatsızlığa sebep olabilir. Bu rahatsızlık; tüm saç diplerinizin, ciddi rahatsızlık verecek biçimde ağrımasına, acımasına sebep olabilir. Bu durumdan kaçınmak için, dışarı çıkarken, başını örtmek, bere takmak ve saçlarınızın nemden tamamen arınmasını sağlamak yeterli olacaktır. Bazı günlük kullanılan saç bakım kremleri, saçın nemlenmesine fazlaca sebep olabildiğinden, kremlerinizi test ederek, bu duruma sebep olan kremlerinizin kullanımına, en azından kış mevsimi boyunca ara vermeniz, doğru bir hareket olacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir