Kıvırcık Saça Kâkül Trendi


Moda sektörü sürekli kendini yenileyen bir sektör olmasına rağmen, aslında derinlerde hep geçmişlere bir dönüş de içermektedir. 2016 saç modasında önemli bir yer kaplayacak olan kıvırcık saça kâkül modası da 80li yıllarda kullanılan ve şimdilerde yeniden gündeme gelen bir saç trendidir.

Kıvırcık Saçlar İçin Uygun Saç Modelleri

Her ne kadar düz saçı olan herkes kıvırcık saça heves etse de, kıvırcık saçın kullanılması oldukça zordur. Kıvırcık saçlar genellikle dağınık ve kabarık bir görüntüye sahip olurlar. Bu sebeple Özellikle çok kısa, erkek modelleri gibi olan saç boyları çok fazla tercih edilmemelidir. Bunun yerine çene hizasında, küt olan modeller kullanılabilir. Oluşacak dağınık ve kabarık görüntüyü engellemek için de saç tipine uygun saç serumlarından biri düzenli olarak kullanılmalıdır.

Özellikle küt saç modellerinde kullanılacak kâküller 2016 modası içerisinde sıklıkla görülecek modellerdendir.

Kıvırcık Saçlar İçin kâkül uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler

Özellikle alnı geniş olan bayanların tercih etmesi gereken bir saç modeli olan kâküller için ideal boy kaşların çok az üzerinde olacak şekilde kesilen kâküllerdir.

Yuvarlak yüzlü bayanlarda genel olarak pek tercih edilmemesi gereken kâküllü saçlar, profesyonel kişiler tarafından doğru şekilde kesilmelidir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan bir eylem olmasından dolayı kişiyi oldukça rahatsız eden bir görüntü ortaya çıkabilmektedir.

Kıvırcık saçı olan bayanlarda kâkül modeli oldukça zorlayıcı bir modeldir. Her gün fön çekmek ve bakım yapmak zor olabilmektedir. Dolayısıyla kâkül kestirmeden önce iyi düşünmek ve katalogları incelemek doğru kararın verilmesi açısından doğru bir yol olacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir