Kıvırcık Saçlar İçin Kolay Saç Modelleri


Saç tipleri arasında dışarıdan bakıldığında en sevilen saç türlerinden biri kıvırcık saçlardır. Kıvırcık saç sahipleri genel olarak kullanımın zorluğundan ve model bulamamaktan şikâyetçi olsa da kıvırcık saç her zaman gözde olan saç modelleri arasında yer almaya devam edecektir.

Kıvırcık Saçlarda Salık Saç Modelleri

Kıvırcık saç salık şekilde kullanıldığı zaman oldukça dikkat çekici ve doğal bir görüntü meydana getirir. Salık saçlarda eğer buklelerin biraz daha iri gözükmesi isteniyorsa fırça yardımı ile şekil verilebilir. Bazı kıvırcık saçlar çok kabarık olabilmektedir, bu saçlara toka müdahalesi gerçekleştirilebilir.

Salık saç uygulamalarında örgüden taçlar yapılarak da saça şekil ve güzellik katmak mümkündür. Renkli tokalar kullanılarak da saça eğlence katılabilmektedir.

Kıvırcık Saçlarda Yandan Toplanan Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar zor kontrol edilebilen saç türleri arasındadır. Fakat bu saçların en büyük avantajı verilen şekli uzun süre koruyabilmesidir. Bu saç türlerinde yandan toplama işlemi de şık ve güzel bir görüntü oluşturmaya yarar. Bukleleri fırçayla yumuşatmanın ardından yan taraftan toplanan saç, bir kısmı dışarıda kalıp dağıtılarak dağınık topuz görüntüsü de verilebilmektedir.

Kıvırcık Saçlarda Gevşek Topuz Modelleri

Kıvırcık saça uygulanacak gevşek topuz modelleri de kolay kullanım açısından tercih edilen modellerdendir. Gevşek topuz uygulaması yapabilmek için banyodan çıktıktan sonra saça sprey veya köpük sıkılarak bukleler belirginleştirilir ve gevşek şekilde tel tokalarla birkaç yerden tutturulur. Bu saç modeli hem bütün gün bozulmadan durabilecek hem de şık bir görüntü sağlayacaktır.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir