Kolay Yapılan Saç Modelleri


Kolay Yapılan Saç Modelleri

Özellikle çalışan ve öğrenci bayanlar, saçlarına her gün farklı bir şekil vermekte zorlanırlar. Genellikle kullanımı rahat ve pratik olan dalgalı, düz modelleri kullanırlar. Sizde arada saç modelinde değişiklik yapmak istiyorsanız bunun için kuaföre gitmenize gerek yoktur. Evde yapılan pratik saç modellerini deneyebilirsiniz.

Evde Şık At Kuyruğu Yapımı

Eğer orta uzunlukta bir saçınız varsa at kuyruğu kullanabilirsiniz. Saçlarınızı geriye doğru tarayın. Üst kısmını hafif krepeleyin. Şık bir tokayla tutturun. Eğer farklı bir at kuyruğu istiyorsanız önden iki tutam saçı çıkarıp maşayla dalgalandırın. Saçınızı toplamadan önce alttan bir tutam saç ayırın. Lastik tokayla tutturduktan sonra ayırdığınız tutamı tokanın üzerinde dolandırarak tokayı gizleyin. Tutamı tel tokayla tutturabilirsiniz.

Fransız Topuzu Yapma

Saçlarınızı geride toplayın. Yana doğru saç uçundan başlayarak içine doğru bükün. Tel tokalarla tutturun. Salaş  bir topuz olmasına özen gösterin. Eğer özel bir gece için hazırlanıyorsanız Fransız topuzunu daha sıkı yapabilirsiniz.

Yandan Örgü Saç Modeli Yapımı

Uzun saçlara çok yakışan bu modeli günlük kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yandan ayırın. Saçın az olduğu kısmı geriye doğru yandan örgü yapıp lastikle tutturun. Salık bıraktığınız kısmın uçlarına su dalgalar yapıp sprey ile sabitleyebilirsiniz. Eğer dilerseniz salık bıraktığınız kısmı da örgüye dahil edebilirsiniz.

Örgülü Topuz Yapımı

Saçınızı iki yana bırakın. İki parçadan da birer tutam ayırıp geriye doğru örün. Kalan saçları ensenizde klasik bir topuz yapın. Salaş görünüm istiyorsanız tel toka kullanabilirsiniz. Örgüleri topuzun çevresine sabitleyin.

15-Örgü-Modelleri-Saç-Örgüsü-2


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir