Mısır Örgüsü Saç Modeli


Mısır Örgüsü Saç Modeli

Mısır saç örgüsü saç modeli, saç örgüleri arasından en çok tercih edilen modeldir. Yapımının, pek çok modelden daha zor olduğu bir gerçek olsa da, biraz antreman sayesinde pratikleştiğini ve daha az zaman harcadığınızı göreceksiniz. Uğraştırmasının nedeni, pek alışık olunmayan bir model olmasıdır. Ayrıca, size yardımcı olacak birileri bulunuyor ise; işiniz daha da kolay olacaktır. Aksi takdirde, adımları dikkatli ve yavaş bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Saçınızı güzelce yıkayıp taradıktan sonra, saç modelinin yapımına başlayabilirsiniz.
  • Öncelikle, ikisi saç ve sol üst taraflardan bir tanesi de ortadan olmak üzere birer parmak kalınlığında üç saç tutamı hazırlayın.
  • Bu tutamlar ile örgünüzün ilk klasik adımını yapın.
  • İkinci adıma geçtiğiniz zaman, aldığınız tutamların biraz daha altından aynı kalınlıkta yeni tutamlar alın ve eski tutamlar ile birleştirin. Aynı adımları, saçınız bitene kadar devam edin ve saçınızın sonunu küçük bir lastik yardımı ile tutturun.
  • Bu saç modeli, yapımı nedeni ile mısıra benzediği için mısır saç örgüsü adını almaktadır ve oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca, saçınızı geçeden bu şekilde örerek yatıp, ertesi sabah açarsanız, çok hoş bir dalgaya sahip olursunuz.

10 11


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir