Örgü İçerisinde Örgü Saç Modeli


Günlük hayatta gördüğümüz saç modelleri hemen hemen aynıdır. Siz de sıradanlıktan sıkılanlardan iseniz; farklı saç modelleri denemek istiyor olabilirsiniz. İşte bu noktada, farklı saç modelleri kişilere alternatifler sunmaktadır. Bu saç modellerinin kolay yapılabilir olması da kullanan kişiler için büyük avantaj oluşturmaktadır. Peki, bu güzel saç modelini nasıl yapabilirsiniz, beraberce bakalım.

  • Bu saç modelinin yapımı için, öncelikle saçınızın ön sağ tarafından 4 adet tutam ayırın ve her birini örerek ucuna çok belli olmayacak renkteki örgü lastikleri ile tutturun.
  • Örgü tutamlarını, ilk önce dörtlü olarak örün. Örme işlemini, üçlü örgü gibi yapmalısınız. Tek fark aynı işlemi 3 değil 4 kez yapmanız olacaktır.
  • Saçın orta noktasına geldiğinizde, tutam sayınızı üçe indirin ve örgüyü üçlü olarak tamamlayın.
  • Örgü bittiği zaman ucunu bir toka ile tutturarak işlemi tamamlayın. Son kullanacağınız toka renkli ve kendini belli edecek bir toka olursa, saç modelinizin güzelliği daha da ortaya çıkacaktır. Sade modelleri tercih ederseniz, toka kullanmanız şart değildir. Bir örgü lastiği de işinizi görecektir.

 

kaanil_138730949089


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir