Örgü İle Sarılmış Ensede Atkuyruğu


Örgü İle Sarılmış Ensede Atkuyruğu

                Saçlar her zaman istediğiniz gibi uysal olmadığında genelde saçları toplama yoluna gidersiz. Bu şekilde lastiklerle tutulan saçlar hem daha düzgün hem de olduğundan hoş görünecektir. Bu saçların yapımı da kolay olduğundan size zaman kaybettirmeden işlerinizi zamanında tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Örgü ile sarılan ense topuzu da saç toplamaya farklı bir görünüm katmak için oluşturulmuştur. Denediğinizde saçlarınızın aldığı şekle gözlerinizi inandıramayacaksınız.

gs

Örgü İle Sarılmış Ensede Atkuyruğu Yapımı

–          Saçın yapımına saçları düzleştirerek başlamanız atkuyruğunun ve toplanan kısmın düzgün görüntüsü için iyi bir başlangıç olacaktır.

–          Düzlenen saçların alt kısmından bir parça ayırın ve kalan üst kısma biraz hacim vererek sprey yardımıyla toplayın. Toplanan saçın ensede olması için örgüyü öreceğiniz taraftan ayırdığınız saçın kalan kısımlarını atkuyruğuna ekleyin.

–          Saç toplama işlemi bittikten sonra ayırdığınız parçayı sıkı bir biçimde geriye doğru örün ve ucunu ince lastikle bağlayın.

–          Örgüyü atkuyruğunun çevresinde çevirerek saçın toplanan kısmını lastik görünmeyecek şekilde sarın. Örgünün uç kısmını da saçın altına getirmeye çalışın ki toka ile tutturduğunuz da kötü bir görüntü yaratmasın.

–          Bu işlemlerden sonra saçın kuyruk kısmını kabartabilirsiniz. Bu şekilde saç daha dolgun görünecektir.

–          Bu saç modelini dalgalı da yapabilirsiniz. Yani tüm işlemler bittikten sonra saçın kuyruk kısmını maşa ile sararak dalgalandırabilirsiniz.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir