Örgülü Topuz Saç Modeli


Örgülü Topuz Saç Modeli

İlginç ve şık bir saç modeli arıyorsanız, bu saç modeli tam size göre. Modelin uygulaması çok kolay olmasa da, biraz zaman ayırarak evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle biraz el yatkınlığınız varsa işiniz çok kolay olacaktır. Yine de size yardımcı olacak birisi varsa, modelin yapımı daha kısa sürecektir. Bu saç modelinin yapımına başlamadan önce, diğer saç modellerinde olduğu gibi saçınızın temiz olduğundan emin olun ve güzelce tarayarak açılmasını sağlayın. Bundan sonra ise;

  • Saçınızın ön yan taradından bir tutam ayırın ve saçınızı arkadan at kuyruğu olacak şekilde sıkı bir şekilde toplayın.
  • Ön tarafta bulunan saçınızdan bir tutam alın ve arkadan aldığınız iki tutam ile birlikte saçınızı örmeye başlayın.
  • Bu adım, en çok dikkat etmeniz gereken adımdır. Her attığınız örgü ilmeği ile beraber at kuyruğundan ve öndeki saçtan küçük tutamlar alarak, örgü tutamınızın içerisine katın. Eğer, daha önceden bu örgü şeklini denemediyseniz, ilk başta zor gelebilir; ancak bir kaç denemeden sonra daha seri bir şekilde uygulamaya başlayacağınızı göreceksiniz.
  • Saçınızın tamamını bu şekilde ördükten sonra, kendi etrafında dolayarak topuz yapın ve bir kaç tel toka yardımı ile tutturarak topuzunuzun sabitlenmesini sağlayın.

11 12 13 14 15


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir