Permalı Saç Modelleri


Permalı Saç Modelleri

Yaz aylarında, kışın olduğu gibi abartılı saç modelleri yapmak hoş durmamaktadır. Kış aylarında şıklığın ve güzelliğin zirvesine taşıyabilecek bir topuz yaz geldiğinde fazlasıyla abartılı ve hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle daha basit ve daha doğal modelleri tercih etmekte fayda bulunuyor.

Perma son yıllarda çok fazla kullanılmıyor ve daha çok 90’lı yılların trendleri arasında yer edinmiş olsa da, aslında doğru kişiler tarafından kullanıldığı takdirde son derece hoş olabilir. Perma yaptıracak kişilerin yüz hatlarının ince olması önemli bir ayrıntı. Kalın saçlarda perma fazlasıyla kabarık ve rahatsız edici durabilir. Ayrıca saçlarınız perma ile daha seyrek durur ve üstelik bir miktar dökülmesi artma görülebilir.

Perma yaptırırken yüz şeklinizi ve tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. İnce perma salaş tarzlarda çok şık duracaktır. Ayrıca yüzünüzü ince olması ince permayı daha hoş gösterir. Eğer yüzünüz yuvarlak ve kilolu bir yüzünüz varsa; kalın dalgalar daha doğru bir seçim olacaktır.

Perma hemen hemen her saç rengine yakışan bir saç modelidir.  Üstelik bakımı da çok kolaydır. Saçınızı yıkadıktan sonra güzelce köpükleyip,  rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise; jöleden mümkün oldukça uzak durak ve kullandığınız zamanlarda da geceleri yıkayarak uyumaktır.

İnce-Dalgalı-Permalı-Saç-Modeli


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir