Permalı Saç Modelleri 2016


Eğer kıvırcık, dalgalı saç modellerini seviyorsanız her sabah saçlarınıza şekil vermek yorucu olabilir. Bu nedenle dalgalı saçlara uzun süre sahip olmak için perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. Permanın kalın veya ince modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer çok kalın telli saçlarınız varsa kalın sardırabilir fakat ince ve az saçlarda daha ince sargıları tercih edebilirsiniz. Perma bakım isteyen bir saç modelidir. Sabahları saçınızı nemlendirip, fön makinesinin uygun ağzını kullanarak şekil vermesiniz. Sabit kalması için sprey kullanmanız gerekir. Unutmamanız gereken bir diğer nokta perma saçınız için yıpratıcı olabilir. Bu nedenle daha önce işlem görmemiş, boyasız saçlara uygulanması tavsiye edilmektedir.

Kalın Perma Modelleri

Salaş, kabarık görünen perma modelini uzun saçlarda tercih edebilirsiniz. Her yüz tipinde eğer saçınız uzunsa kalın perma uygulamasını tercih edebilirsiniz. Perma genellikle 4 – 6 ay arasında saç yapınıza göre kalıcı olacaktır.

Kısa Saçlara Perma Yapılır mı?

Genel olarak uzun saçlarda tercih edilen perma, kısa saçlarda da uygulanabilir. Özellikle düz saçlarınız varsa kısa saçlarına perma ile hareket, canlılık kazandırabilirsiniz. İnce telli saçlarınız varsa perma sayesinde hacim kazanacaktır. Perma özellikle kuru saçlarda mat bir görünüme yol açabilir. Bunun için permaya uygun bakımları yapmanız gerekir. Evde maske uygulaması yapabileceğiniz gibi kuaförlerde de perma bakımını yaptırabilirsiniz.

Perma Nasıl Kullanılır?

Öncelikle saçın yıpranmasını önlemek için permaya uygun saç şampuanlarını kullanmaya başlayın. Haftada bir düzenli olarak bakım yağları ile saçınızın nemini ve parlaklığını koruyun. Özellikle B vitamini açısından zengin ürün ve maskeleri uygulamaya özen gösterin.

capture-20150824-013124


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir