Saç Düzleştirmede Doğal Yöntemler


Kıvırcık veya dalgalı saçlarınız varsa düz saçlara sahip olmak için emek ve para harcarsınız. Fakat çoğunun ısı ve özel ilaçlar uygulanarak yapılan bu düzleştirme işlemi saçı yıpratarak zarar vermektedir. Çok fazla ısı ile saç düzleştirildiğinde saç bir süre sonra matlaşacaktır. Hem saçınızın parlaklığını korumak hem de daha az zarar veren doğal yöntemlerle saçı düzleştirmek mümkündür.

Saç Düzleştiren Süt Maskesi

Süt maskesi ile saçınızı düzleştirebilirsiniz. Bir su bardağından biraz az su ve aynı miktarda sütü karıştırın. Fısfıslı bir sprey şişesine karışımı boşaltın. Tüm saçınıza püskürterek uygulayın. Geniş bir tarak yardımıyla saçınızı tarayın. Karışımı en az bir saat saçınızda beklettikten sonra saç kremi ve şampuan kullanarak yıkayın. Saçın düzleşme etkisi bir sonraki banyoya kadar sürecektir. Bir bardak suyun içine bal ekleyerek aynı maskeyi uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız düzleşirken aynı zamanda beslenmişte olacaktır.

Zeytinyağı ve Yumurta Maskesi

İki yumurtanın içerisine bir iki çay kaşığı ekleyerek karıştırın. Saçınıza bir fırça yardımıyla uyguladıktan sonra saçınızı yıkayın. Yumurta çabuk piştiğinden sıcak su kullanmaktan kaçının. Bu maske düzleştirme etkisiyle bilinse de aynı zamanda iyi bir besleyici maskedir.

Sıcak Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Saçınızı Düzleştirin

Bir miktar Hindistan cevizi yağını ocakta yakmadan ve kızdırmadan ısıtın. Saç derisine uyguladıktan sonra ütüyle ısıttığınız bir tülbent veya havluya sarın. Yarım saat saçta tuttuktan sonra yıkayıp, beş dakika sarılı tuttuktan sonra kurutun. Saçınız hem düzleşmiş hem de doğal yollardan parlamış olacaktır.

sac_lastigi_ile_kolay_sac_duzlestirme


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir