Saç Lastiği ile Saç Düzleştirme


Saç Lastiği ile Saç Düzleştirme

Saç düzleştirme konusunda en kolay ve pratik yöntemlerin arayışı hala devam etmektedir. En pratik olarak saç düzleştiriciler ortaya çıkmış olsa da birçok kişi saçlarına zarar vermemek adına bu ürünleri kullanmak istemiyor. Dolayısıyla en doğal ve sağlıklı yollar konusunda arayışlar devam ediyor.

Saç Lastiği ile Saç Düzleşir mi?

Uygulamanın yapılışını harfi harfine yaparsanız ve bekleme süresine dikkat ederseniz; saç lastiği ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Ancak yine de aşırı kıvırcık saçları olan, saçları kolay elektriklenen kişiler için bu uygulamanın harika bir yöntem olduğu söylenemez. Denemekten zarar gelmez diyerek; şansınızı deneyebilirsiniz ama yöntem, özellikle de hafif dalgalı, kalın telli saçlara sahip bayanlarda daha etkili olacaktır. Ayrıca uygulamanın ilk yapılışında mucize beklemeniz de doğru değildir. Sürekli devam edilmesi halinde ilerleyen zamanlarda düz saçlara sahip olabilirsiniz.

sac_lastigi_ile_kolay_sac_duzlestirme-7

Saç Lastiği ile Saç Düzleştirme Uygulaması

İşlemi uygulayabilmek için saçınızı bir gece önceden yıkayın ve bekleyin. Bu şekilde saçlar temiz olacaktır ve çok kolay şekil alacaktır. Bu esnada saç kurutma makinesini asla kullanmayın ve sadece havlu ile saçın fazla suyunu hafifçe alın. Saçın biraz ıslak kalması çok daha iyi olacaktır. Uygulama için elinizde yaklaşık 20-30 tane lastikli tokanız olmalıdır. Tüm saçı 2 ila 4 arasında parçalara ayırın ve tutamlara lastik tokaları belli aralıklarla takın. İlk tokayı saçın dibine takmalı yani parçayı atkuyruğu modeli yapmalısınız. Bu işlemi gece yapmalı ve tüm gece boyunca bu şekilde uyumalısınız. Her gün uygulamaya devam etmeli ve sonunda doğal olarak düz saçlara sahip olmayı sağlayabilirsiniz.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir