Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?


Ek saçlar veya sentetik saçlar ile birlikte saçlar örülebilir ve bu sayede kısacık saçlar bile ek saç veya sentetik saçlar ile uzatabilir ya da renklendirebilirsiniz. Saçları ile çok uğraşmak istemeyen bayanlar örgü saç modelleri ile kirlenme ve yağlanma sürecini uzatabilirler. Hatta örgüler açıldıktan sonra bile daha uzun aralarla yıkıma avantajı sağlamaktadır. Örgü saçlarda saçların bozulma derdi de ortadan kalkar. Sabah, akşam veya yapılan her türlü aktiviteden sonra bile saçlar bozulmaz ve düzgün gözükür.

Saç örgüsü denildiğinde bir çok model bulunmaktadır. En basit olan düz saç örgü yapımı tarif ediğinde;

Düz örgü yapımında gerekli olan malzemeler şunlardır; saç tokaları, su ve briyantin. Saç su ile hafif ıslatılır ve taranır. Daha sonra üç eşit parçaya ayrılır. Örgünün daha kalın ve eşit olması için tutamların düzgün ayrılması gerekir. Sağdaki tutam ortaya ortadaki tutam sağ tarafa geçirilir. Soldaki tutam ise ortadaki tutamın üzerinden geçirerek ortaya alınır,  yeniden sağdaki tutamı ortadaki tutamın üzerinden geçirerek ortaya alınır ve bu işlem saç sonuna gelene kadar devam edilir. İşlem tamamlandıktan sonra saç tokası ile tutturulur.

Saç Örgüsünün Avantajları

Kısa saçları istediğiniz boya kadar uzatılabilirsiniz. Saç örgüsü yaptırmak için saçların uzamasını beklemeye gerek kalmaz.

hqdefault

Sentetik saçlar ile istenilen renkte saç eklenebilir. Eklenen saçlar, kendi saçınız arasında kaybolduğundan boyama ile uğraşmadan ve hatta doğal saçları yıpratmadan sarışın veya esmer olabilirsiniz.

Saçlar örgülü iken çabuk kirlenmez ve yağlanma süresi uzar. Saçlar açıldıktan sonra bile kirlenme süresi uzun olduğu görülmektedir.

Saçlar örülü iken hiçbir zaman bozulmaz her zaman hoş bir görünüm sağlar.

Eğer saçlar yıpranmış ise örgü saç yaptırıldığında, uzun süre saçlar işlem görmeyeceğinden dinlenerek kendini toparlama imkanı bulmaktadır.

 

 


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir