Saç Uzaması Nasıl Hızlandırılır?


Saçlar, hiç durmadan uzarlar fakat aynı şekilde hiç durmadan da dökülürler. Önemli olan, saçların uzamasını hızlandırarak ve kırılmasını engelleyerek, dökülenlerin eksikliğinin hissedilmemesini sağlamaktır.

Saç Uzamasını Ne Engeller?

Saç şekillendirme aletleri, saçların kurumasına sebep olarak, dökülmesine neden olurlar. Saç şekillendirme aletleri, saçları dipten uca kurutarak, zayıflamasına ve dipten dökülmesine sebep olur. Aynı zamanda, düzleştirme işlemi sırasında, dipten sürekli çekme işlemi yapıldığından, saçların dökülmesi hızlandırılmış olur. Günümüzde, saçlarını neredeyse günde iki kez şekillendiriciler ile düzleştiren kadınların varlığı düşünüldüğünde, bu alışkanlığın saçlar için ne kadar yıkıcı olduğu görülebilir. Saç şekillendirici aletler yerine, olabildiğince besleyici yağlar ile şekillendirmeye çalışmakta fayda vardır.

Doğal Saç Uzatıcılar

Yumurta akı, pek çok konuda olduğu gibi, saçların uzamasında da son derece etkilidir. Yumurtanın asıl koku yapan kısmı, sarısı olduğundan, yumurta akını saçlarınızda kullandığınızda kokmasından korkmayınız. Yumurtanın beyazını, birkaç damla limon suyu ile karıştırarak, saçlarınızın diplerine masaj yapınız ve 20 dakika kadar bekletip, bol ılık su ile durulayınız. Saçların uzamasında, en doğal yöntem ise, bol ve sık taramaktır. Uygun dişli bir tarak ile saç diplerine masaj yapar gibi taramak, kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandıracağından, saçların uzamasını hızlandıracak ve çok daha parlak, sağlıklı görünen saçlara kavuşmuş olacaksınız. Patates haşladığınızda, bu uyun içine birkaç kaşık bal ve bir yumurtanın sarısını ekleyerek, saç diplerine masaj yapabilirsiniz.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir