Su Dalgalı Saç Modelleri


Su dalgası uzun yıllardır beğenilen ve kadınlar tarafından sevilerek kullanılan bir saç modelidir. Özellikle uzun saçlarda tercih edilen su dalgası saç modeli, uzun saçların kendini göstermesine yardımcı olan şık bir saç modelidir. Artık saçlarınızı evinizde de dalgalandırabilirsiniz.

Su Dalgası Modelleri Nelerdir?

Saçlarınızı maşaladıktan sonra geniş bir tarak veya elleriniz ile tarayın. Sprey kullanarak sabitlediğinizde doğal su dalgası saç modeline sahip olacaksınız. Eğer saçlarınızın sadece uçlarını dalgalandırmak istiyorsanız saç diplerinden değil kulak hizasından itibaren dalgalar verin. İnce telli saçlarınız varsa S şekli verilmiş su dalgası modeli, sizin için uygun olacaktır. Su dalgalı saç modelleri, kısa saçlara da hacim kazandırarak şık durmaktadır. Eğer salaş bir görünüm istiyorsanız su dalgası yaptıktan sonra saçınızı biraz krepeleyin. Eğer sabahları maşa yapmaya vakit bulamıyorsanız saçınız nemli iken bir miktar köpük uygulayın. Saçınızı ikiye ayırıp sarın, tel toka yardımıyla tutturun. Sabah uyandığınızda saçtaki tokaları açın. Ellerinizi kullanarak oluşan su dalgalarını düzeltin. Uzun süre bozulmadan dayanabilmesi için saçınıza sprey uygulayın. Su dalgası yapılmış saçları salık kullanabileceğiniz gibi dağınık topuz veya at kuyruğu ile de kullanabilirsiniz.

Saç Maşası Kullanarak Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Eğer düzensiz saç dalgalarınız varsa öncelikle saçınızı düzleştirin Ardından kalın bir şekilde saçınızı sarın. Kalın saç telleriniz varsa maşayı saçınızda buklelerin tutması için bir süre tutun ve sabitleyici köpük kullanın.

sarı-su-dalgası-saç-modelleri


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir