Uzun dalgalı saç modeli


Uzun ve dalgalı saçlara sahip olmak birçok bayan için dert olarak görülmektedir. Oysaki her ne kadar dezavantajları görülse de uzun dalgalı saçlar size avantaj da sağlayabilir. Saçlarınıza vereceğiniz kolay şekillerde hiç ummadığınız bir şıklık elde edebilirsiniz. Ayrıca uzun saça şekil kazandırıp da şık olmamak mümkün mü? Sizlere bu yazımızda uzun dalgalı saç modelleri ile ilgili önerilerimiz olacak. Sunacağımız öneriler sayesinde saçlarınıza değişik modeller kazandırabilirsiniz.

  • Tepeden toplayın: Uzun dalgaları saçlarınızı iki ufak dokunuşla şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz öncelikle saçlarınızın dalgalarını köpükle belirginleştirin, ardından da saçlarınızı tepeden toplayarak mükemmel bir görünüm yaratın.
  • Krepe uygulayın: Uzun dalgalı saçlarınıza doğal bir görünüm kazandırmak isterseniz saç diplerinize krepe uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Yana doğru tarayın: Bu yılın moda saç modelleri arasında yer alan saçları yana doğru tarama modeli ile uzun dalgalı saçlarınızı şık bir görünüme kavuşturmanız oldukça kolay. Saçlarınıza maşa yaparak belirgin bukleler oluşturun ve yana doğru tarayın. Uzun dalgalı saç modelleri arasında en revaçta olan bu modeli rahatça kullanabilirsiniz.
  • Hafif arkaya doğru toplayın: Saçlarınıza uygulayabileceğiniz oldukça kolay modellerden birisi de arkaya doğru toplamaktır. Saçlarınıza hafif maşa uygulayın ve açın. Aldığınız bir tutamı arkaya doğru arkaya doğru toplayarak şık bir görünüm yaratın.
  • Saçlarınızı iki yandan tutturun: Saçlarınıza hiçbir işlem uygulamadan iki yandan arkaya doğru hafif tutturun. Sizi feminen bir görünüme kavuşturacak oldukça kolay bir model.
  • Bir tarafını örün: Örgü modeller 2014 yılının en moda saç trendleri arasında ilk sırada. Özellikle saçlarınızın bir tarafını örerek uzun dalgalı saç modelleri arasından en iyi tercihi yapabilirsiniz.
  • Saçlarınıza salaş bir topuz uygulayın: Doğal bir görünüm yaratabileceğiniz salaş topuzlarla şıklık yaratabilirsiniz. Saçlarınızın kulak kısmından ufak kısımlar çıkarmayı da ihmal etmeyin.
  • Sadece ön kısmı kıvırın: İşte sizler için en ideal model. Saçlarınızda zaten dalgalar var ve maşa yaparak daha fazla dalga kazandırmak doğal görünümü az da olsa bozacaktır. Saçlarınızın doğallığına hiç dokunmadan sadece ön kısmını kıvırarak uzun dalgalı saç modelleri arasından en uygun tercihi yapmış olacaksınız.

Sizlere sunduğumuz kolay öneriler sayesinde uzun dalgalı saçlarınıza kolayca şekil verebilir, mükemmel bir şıklık yaratabilirsiniz. Gördüğünüz gibi dezavantaj olarak gördüğünüz uzun ve dalgalı saçlar aslında birçok farklı şekille şık bir görünüme kavuşturulabiliyor.

uzun dalgalı saç modeli


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir