Uzun Saçlar İçin Pratik Modeller


Uzun Saçlar İçin Pratik Modeller

Uzun saçlı hanımların en çok şikâyet ettikleri konu saçlarının uzun olmasına rağmen farklı modelleri uygulayamadıklarından yanadır. Birkaç püf noktası ile uzun saçlılar da harika saç modellerini gün boyu dağılıp bozulmadan kullanabilirler.

Uzun Saçlarda Saç Modelleri

Uzun saçlarda uygulanacak modellerin istenen etkiyi bırakması için öncelikle saçların bakımlı olması gerekmektedir. Bakımlı saçlarda her tel esnek olacak ve saçlar ışıl ışıl görünecektir. Bu sayede saçları şekillendirmek kolay olacak ve saçlar görünümü ile göz alacaktır.

2013-uzun-sac-modelleri-16

Düzenli saç bakımı yapılan saçlarda saç telleri esnek olacağı için de saç modellerini uygularken zorlanmayacaksınızdır.

Uzun Saçlar İçin Farklı Modeller

Uzun saçlarda farklı saç modelleri uygulamak sanılanın aksine daha kolaydır ve saç telleri uzun olduğu için birçok tutam kullanılarak harika saç modelleri ortaya çıkarılabilir. Ancak bu saç modellerinin kalıcı olması ve gün boyunca bozulmaması gerekmektedir. Saçlar uzun olduğunda ağırlığı da fazla olacağı için yerçekimine yenik düşerek kendisini tutan tokanın da yerinden oynamasına sebep olabilecektir. Bu sebeple uzun saçlarda mümkün olduğunca çok tutamlı modeller uygulamak akıllıca olacaktır.

Uzun Saçlar İçin Pratik Saç Modelleri

Uzun saçlılar için önerilebilecek etkili saç modelleri çok fazladır. Ancak pratik uygulaması olan bir model arıyorsanız tercihiniz kesinlikle atkuyruğu yapılarak uygulanan modellerden yana olmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

  • Atkuyruğunuzu ne çok tepeden ne çok aşağıdan yapmamalısınız.
  • Sıkı ve sağlam bir toka ile tutturmalısınız.
  • Önden bırakacağınız perçemleri saçtan tutam alarak örme tekniği ile örüp saçlarınızın ön tarafını hareketlendirerek etkili atkuyruğu modelleri elde edebilirsiniz.
  • Atkuyruğunuzun hacimli durması için topladığınız saçın altına klips ya da tel toka ile destek verebilirsiniz.

Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir