Zayıf Gösteren Saç Modelleri


Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Saç kesiminin, renginin ya da modelinin bile zayıf gösterme konusunda sihirli bir etkisi olması oldukça ilginç ama uyguladığınızda siz de fark edeceksiniz ki bu mümkün. Yüz tipine göre yapılan saç kesimleri hem yüzü zayıf gösterebilir hem de genel görünüşünüze etki edebilir. Bu nedenle önce yüz tipinizi belirlemeli; ardından da yüz şeklinize uygun kesim ve model çeşitlerini keşfetmelisiniz.

Yüz Şekline Göre Modeller

Yuvarlak Yüz: Yüz yuvarlaksa zayıf ve ince göstermek için doğru saç modelini uygulamalısınız. Kesiminiz nasıl olursa olsun alnı açık bırakarak toplar ve saçın ön kısmını krepe ile kabartırsanız yüzünüz daha ince görünecektir. Bu tip bir yüz için ideal saç boyu çene ya da çene üzeridir. Uzak durmanız gereken tek şey ise kâküllerdir.

yuzu-daha-ince-ve-zayıf-gosteren-sac-modelleri-2

Kare Yüz: Kare yüz için öncelik ince bir görünüm vermek ve çene kısmını yumuşatmak olmalıdır. Çene kısmından dikkati alarak elmacık kemiğine çekmek gerekir. Bu nedenle elmacık kemiklerine doğru bırakılmış kısa katlar verilebilir. Aynı şekilde ön kısımda kabartma yüzü ince gösterir.

Yüzü Zayıf Göstermek için Dikkat Edilecekler

Saç renginizi boyatırken gölge yaptırmanız yüzü normalde daha uzun göstermekte etkili olabilir. Ayrıca yüksek biçimde ve tepede toplanmış atkuyrukları de aynı amaçla kullanılabilir. Yüzü ince gösterecek ideal saç boyu, çene ile omuz arasındaki bir uzunlukta olmalıdır. Böyle bir kesim yalnız yüzü değil boynu da ince gösterecektir.


Yorum Yazmak İster misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir